Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcjiANDRZEJKI

 

 

Andrzejki to stara ludowa tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. W zaczarowany świat wróżb przeniosły się także dzieci z gr. „0B” w piątek 30 listopada. W tym dniu nie zabrakło wróżby z butami, lania wosku przez dziurkę od klucza, wróżby z sercami,  przepowiedni -”Kim będę w przyszłości?”, wróżb z kolorami oraz cyframi, „A imię jego… jej…” oraz wróżby w kole „Koło fortuny” itd. W międzyczasie dzieci tańczyły „Taniec na gazecie”, „Taniec z balonami”. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego oraz słodki poczęstunek. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

Spotkanie było również okazją do rozbudzenie u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji, służyło również wzmacnianiu więzi emocjonalnej w grupie  poprzez integrującą, pełną magicznego klimatu zabawę.

 

wych. Katarzyna Lapczyk