Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcjiMARZYCIELSKA POCZTA

 

Marzycielska Poczta zawitała do Wisły Wielkiej 10 grudnia, właśnie wtedy odbyło się pierwsze spotkanie dzieci chcących napisać listy do chorych rówieśników z prowadzącą zajęcia Magdaleną Sojką-Kalicińską, szkolnym logopedą. Udział w akcji wzięło aż siedemnaścioro dzieci z naszej szkoły, z klas III, V oraz VI.
    Uczniowie napisali przepiękne listy, wzbogacając je różnymi plastycznymi zdobieniami oraz wykonali świąteczne kartki. Dzieci z naszej szkoły włożyły w Marzycielską Pocztę wiele serca i poświęciły niemało czasu na przygotowanie przesyłek. Do przesyłek zostały dołączone - poza listami i kartkami - różne prezenty w postaci znaczków pocztowych, naklejek, figurek, aniołków, słodyczy itp.
    Ogromne podziękowania należą się również jednemu z rodziców, pani Aleksandrze Schymurze. Spełniła marzenie jednej z chorych dziewczynek - specjalnie dla niej zakupiła wymarzony ręcznik z ulubioną postacią bajkową.
    Cała akcja przebiegła w bardzo radosnej atmosferze, wszyscy mają nadzieję, że przesyłki wywołają uśmiech na twarzach dzieci. Uczniowie już szykują się do kolejnej akcji pisania.

    Przyjaciółmi Marzycielskiej Poczty z naszej szkoły zostali:
Olaf Panol, Natalia Schymura, Eryk Woźniczka, Katarzyna Wala, Karolina Gołek, Sonia Lanc, Wiktoria Witosz, Julia Sojka, Paulina Lewandowska, Marta Widera, Aleksandra Nowok, Patryk Koziara, Ewelina Kroczek, Jakub Nowok, Martyna Wala oraz Witkoria Biber, Karol Nowok.

***
 
Marzycielska Poczta narodziła się pod koniec 2009 roku. Co jakiś czas na stronie internetowej zamieszczane są profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają dostawać tradycyjne listy i kartki. W profilach dzieci znajdują się adresy pocztowe, pod które każdy może napisać. Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. Na co więc czekasz?

 

Magdalena Sojka-Kalicińska