Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcji 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 

 

Dzień 8. października był dla przedszkolaków dniem pełnym wrażeń. Do naszego przedszkola zawitali bowiem panowie policjanci- asp. Wojciech Szymura oraz mł.asp. Krzysztof Biela.
Zaproszeni goście zwrócili dzieciom uwagę na zachowanie bezpieczeństwa na drodze, jak również w kontaktach z nieznajomymi. Chętne przedszkolaki pod okiem policjanta mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, a także zademonstrowały, jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies.
 Jak zwykle największe zainteresowanie dzieci wzbudziła prezentacja sprzętu policyjnego, a sporą atrakcją było również oglądanie z bliska radiowozu. Przy tej okazji przedszkolaki krzycząc z całych sił, mogły sprawdzić, czy potrafią być głośniej od syreny wozu policyjnego, co okazało się nie lada wyzwaniem.
Za aktywne uczestnictwo w spotkaniu dzieci czekała na koniec niespodzianka- od panów policjantów wszyscy otrzymali po słodkim cukierku oraz kolorowankę.  Ale to nie wszystko- przedszkolaki chcąc wyrazić swoją wdzięczność za mile spędzony czas, wspólnie zaśpiewały swoim gościom piosenki i  wręczyły  przygotowane wcześniej podziękowania oraz własnoręcznie zrobiony lizak policyjny.

wych. Sylwia Błąkała

wych. Anna Szpejna