Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcjiKOCHAM CIĘ, ZIEMIO!

 

30 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Wiśle Wielkiej odbył się turniej ekologiczny pod tytułem  "Kocham cię Ziemio". Turniej ten był związany z Światowym Dniem Ziemi. Jego inicjatorką była pani Barbara Uszok.

O zwycięstwo w turnieju walczyły 3 zespoły - "Ziemia",  do którego należeli uczniowie klas I i VI a ich kapitanem była pani A. Kozyra , "Słońce" - w skład tej drużyny wchodzili uczniowie klas II i V a na i ich czele stała pani J. Janik - Zemczak oraz zespół "Woda" składający się z uczniów klas III i IV, a kapitanem była pani A. Jakubowska.

Na uwagę zasługują stroje poszczególnych grup, które utożsamiały się z nazwami swoich zespołów. Ozdobą każdej drużyny była "maskotka" - w zespole "Ziemia", uczennica przebrana za kulę ziemską , w grupie "Słońce", uczennica przebrana w strój słoneczka, a w zespole "Woda", uczeń  w kostiumie wyobrażający kroplę wody.

Wszystkie drużyny świetnie przygotowały się do konkurencji w różnych kategoriach: sprawność fizyczna, pierwsza pomoc, wiedza przyrodnicza i ekologiczna, kalambury, doświadczenia fizyczne i chemiczne oraz głuchy telefon , gdzie trzeba było powtórzyć trudne hasło dotyczące ekologii. Członkowie drużyn musieli także wykazać się zdolnościami kulinarnymi w zakresie przygotowania zdrowej i smacznej sałatki owocowo - warzywnej. Konkurencja ta miała na celu wykształcenie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

Po zaciętej walce i głośnym dopingu, ostatecznie zwyciężyła drużyna "Ziemia". Największą atrakcją tego turnieju było koło fortuny, które nie zawsze sprzyjało uczestnikom turnieju.

Dobrym poczuciem humoru i umiejętnością prowadzenia konkurencji wykazali się nauczyciele, którzy wcielili się w role sędziów: pan M. Smołka, pani  H. Lisowska , pani E. Winkler pani J. Kałamała, pani M. Uszok, pani I. Kościelny zaś pani pielęgniarka - S. Mikołajczyk w sposób profesjonalny przeprowadziła konkurencję z zakresu pierwszej pomocy. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwała komisja składająca się z nauczycieli emerytowanych oraz rodziców , którzy także byli sponsorami nagród.

Podczas turnieju na szkolnym wybiegu pokazały się modelki i modele z zerówki  prezentujący najnowszą kolekcję mody  ekologicznej przygotowanej pod nadzorem pani B. Chrobok i pani K. Lapczyk. Najmłodsi uczestnicy turnieju - przedszkolacy przedstawili taniec zajączków i żabek. Czas turnieju umilała pani K.Dudek, która zajęła się oprawą muzyczną.

Dzień Ziemi jest okazją do organizowania imprez szkolnych mających na celu uświadomienie uczniom, że należy dbać o naszą planetę Ziemię.

                                                                                                                                         B. Uszok