Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcji Program czytelniczy „Czytające szkoły”

 

 

W ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” klasa I w Szkole Podstawowej nr 14 w Wiśle Wielkiej bierze udział w programie czytelniczym „Czytające szkoły”. Celem programu jest codzienne czytanie uczniom – przez 15-20 minut – zarówno w szkole, jak i w domu. Dzięki temu rozwijane są zainteresowania czytelnicze dzieci, poprawiana jest koncentracja, zwiększany jest zasób słownictwa, wzrasta zrozumienie tekstów i poleceń oraz rozwijana jest wyobraźnia i poczucie humoru.

Uczniowie klasy I codziennie przez 15 minut słuchają fragmentów czytanej przez nauczycielkę książki, a następnie rozmawiają o tym, czego dotyczył przeczytany fragment.

24 października przypadał Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Uczniowie naszej klasy z tej okazji wzięli udział w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej przez naszą panią bibliotekarkę, która pokazała dzieciom bibliotekę, przeczytała książkę „Franklin i książka z biblioteki” oraz zorganizowała konkurs dotyczący wizyty w bibliotece szkolnej.

Zachęcam wszystkich rodziców do codziennego czytania dzieciom, czytania razem z dziećmi. Zadbajmy o to, by dzieci znały nasz język i z przyjemnością czytały.

Więcej informacji na temat programu „Czytające szkoły” oraz polecanych książek dla najmłodszych można uzyskać odwiedzając stronę www.calapolskaczytadzieciom.pl

 

wych. klasy I

Anna Kozyra