Ø    Strona główna
Ø    Obejrzyj szkołę
Ø    Historia szkoły
Ø    Dokumenty
Ø    Pracownicy
Ø    Nadzór
Ø    Świetlica
Ø    Przedszkole
Ø    Uczniowie
Ø    Wisła Wielka
Ø    Biblioteka
Ø    Rada Rodziców

 

Ø    MEN
Ø    KO Katowice
Ø    OKE Jaworzno
Ø    WOM Katowice 
Ø    Pszczyna 

Ø    Plan lekcji Program edukacyjny „Klub Bezpiecznego Puchatka”

 

 

Klasa I w Szkole Podstawowej nr 14 w Wiśle Wielkiej w roku szkolnym 2012/2013 bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu, podczas zajęć, uczniowie nabywają wiedzę o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, podczas zabawy, w czasie ferii zimowych i wakacji letnich. Dzieci biorą udział w lekcjach, podczas których zwraca się uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia im skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

Uczniowie rozwiązywali zadania w specjalnych książeczkach „Dołącz do Klubu Bezpiecznego Puchatka”, oglądali film o tematyce bezpieczeństwa. Natomiast rodzice otrzymali broszury informacyjne z poradami, które również mogli przekazać swoim pociechom. Po zakończeniu programu szkoła otrzyma certyfikat.

W dniach 19-23 listopada 2012 r. uczniowie klasy I wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące bezpieczeństwa w domu, w szkole i na drodze. Test miał za zadanie nie tylko sprawdzić wiedzę, ale również ją utrwalić.

Więcej informacji o „Klubie Bezpiecznego Puchatka” można uzyskać na stronie www.bezpiecznypuchatek.pl gdzie zarówno dzieci, jak i rodzice, mogą zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa pierwszoklasisty.

wych. klasy I

Anna Kozyra